Odpolední družina pro děti 1.stupně ze škol na Praze 2

Aktuálně z družiny Provozní doba Program Příměstské tábory Podmínky přijetí Kontakt

AKTUÁLNĚ Z DRUŽINY  


DRUŽINA NA PRAZE 2 ZDARMA.
DOPROVODY ZE ŠKOLY A NA KROUŽKY ZDARMA.

Grant EU

Rádi bychom Vás informovali o realizaci projektu s názvem Klub JAHODA na Praze 2, který je podpořen Evropskou unií, Operačním programem Zaměstnanost. Cílem projektu je kromě provozu volnočasového klubu pro děti na Praze 2 i zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s dětmi prvního stupně. Zařízení tak podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

Provozní doba  

Po – Pá: 12:00 – 18:30Program klubu  

Program na září připravujeme

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY  

Příměstské tábory klubu JAHODA Vinohrady

Letos poprvé jsme během letních prázdnin uskutečnili dva turnusy týdenních příměstských táborů našeho klubu. Každý z táborů měl kapacitu 20 dětí a oba turnusy jsme úspěšně naplnili. Služba byla hrazená z Evropského sociálního fondu – Operačního programu Zaměstnanost a rodičům byla poskytována zdarma.

Červencový příměstský tábor se nesl v duchu Putování dávnou minulostí a proto jsme během týdne navštívili například Dinopark v Libni, Krokodýlí ZOO v Holešovicích, kryt Folimanka anebo Muzeum Karla Zemana.

V srpnu byl táborovým tématem Příběh hraček, i tentokrát jsme se snažili držet tématu a kromě návštěvy Mirakula v Milovicích, muzea hraček a expozice rodinných loutkových divadel v galerii Scarabeus na Letné si děti také sami vytvořily potisky na přinesená trička.

Součástí obou táborů bylo také přespání ve stanech na zahradě Dětského domova v Dolních Počernicích. Počasí bylo chvílemi vrtkavé, ale všichni jsme si obě přespávačky moc pěkně užili, pro některé děti to bylo vůbec poprvé, co spali venku a bez rodičů a zvládli to opravdu na jedničku.

Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří se na realizaci táborů podíleli!

Tým červencového tábora: Bára, Anička, Diana a Filip

Tým srpnového tábora: Bára, Anička, Markéta a Aleš

Za sponzorský vstup děkujeme Muzeu Karla Zemana a za srpnové žonglovací a hudební workshopy Tribo Fuego, Lucii Bierhausové z hullahoop.cz a Jiřímu Adamovi z Adam Drums. Dětskému domovu v Dolních Počernicích za poskytnutí zázemí a zahrady. Díky!

Podmínky přijetí   

Do Klubu JAHODA mohou v rámci projektu docházet děti těch rodičů, kterým umístění dítěte do podpořeného zařízení pomůže s jejich uplatněním na trhu práce.

 • jsou v řádném pracovním poměru,
 • jsou v evidenci úřadu práce
 • účastní se rekvalifikačního či vzdělávacího kurzu
 • jsou OSVČ

Všechny nabízené služby jsou zdarma. Zápisy probíhají celoročně! Kontakt na vedoucího klubu: Barbora Smoláková, tel: 735 751 015.

Po obdržení přihlášky bude v rozmezí tří dnů pracovníky klubu rozhodnuto o schválení přihlášky (kritéria cílové skupiny, věku potomka a docházka do 1. až 5. ročníku). Po schválení přihlášky budou rodiče vyzváni k doložení potvrzení, zda spadají do cílové skupiny projektu. Potvrzení týkající se spadání do cílové skupiny je dále dokládáno každý půl rok pro účely monitorovací zprávy. Dále se s rodiči uzavře Smlouva o využívání Klubu JAHODA a vyplní se Monitorovací list podpořené osoby.

V případě kapacitního naplnění může být přihláška schválena (podle výše stanovených kriterií), noví žadatelé však budou zařazeni na Seznam čekajících žadatelů Klubu JAHODA. Při uvolnění místa budou informováni o možnosti klub využívat. Po zjištění, že i nadále spadají do cílové skupiny, bude dítě do klubu přijato.

V případě kapacitního naplnění budou upřednostněni žadatelé, kteří nezískali žádnou jinou družinu.

Na zařazení do projektových aktivit nevzniká právní nárok.

 

Kontakt  

 • JAHODA, o.p.s., Pod Nuselskými schody 3, Praha 2
  www.jahoda.cz
  druzina@jahoda.cz
 • Barbora Smoláková – vedoucí Klubu JAHODA
  mobil: 735 751 015
 • Sabina Landrgottová
  mobil: 735 751 016
 • Anna Horáková 
 • Diana Smětáková
nahoru

Další projekty

Podpořte nás

číslo sbírkového účtu organizace:
246139504/0300

Připojte se
k nám

Podpořte nás

číslo sbírkového účtu organizace:
246139504/0300

Připojte se
k námCentrum Černý Most - hlavní partner Jahoda
Copyright © 2009-2016 Jahoda