Odpolední družina pro děti 1.stupně ze škol na Praze 2

Aktuálně z družiny Provozní doba Program Příměstské tábory Podmínky přijetí Kontakt

AKTUÁLNĚ Z DRUŽINY  


DRUŽINA NA PRAZE 2 ZDARMA.
DOPROVODY ZE ŠKOLY A NA KROUŽKY ZDARMA.

Grant EU

Rádi bychom Vás informovali o realizaci projektu s názvem Klub JAHODA na Praze 2, který je podpořen Evropskou unií, Operačním programem Zaměstnanost. Cílem projektu je kromě provozu volnočasového klubu pro děti na Praze 2 i zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s dětmi prvního stupně. Zařízení tak podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

 

Projekt Klub JAHODA Je podpořen Evropskou unií, Evropským sociálním fondem, Operačním programem Zaměstnanost. Cílem projektu je provoz volnočasového klubu pro děti na Praze 2 a tím zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s dětmi, žáčky 1. stupně ZŠ. Projekt podporuje rovné příležitosti rodičů při vstupu na trh práce. Nabízíme provoz klubu, doprovody dětí a příměstské tábory.

Provozní doba  

Po – Pá: 12:00 – 18:30Program klubu  

Program na září připravujeme

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY  

Příměstské tábory klubu JAHODA Vinohrady

Letos poprvé jsme během letních prázdnin uskutečnili dva turnusy týdenních příměstských táborů našeho klubu. Každý z táborů měl kapacitu 20 dětí a oba turnusy jsme úspěšně naplnili. Služba byla hrazená z Evropského sociálního fondu – Operačního programu Zaměstnanost a rodičům byla poskytována zdarma.

Červencový příměstský tábor se nesl v duchu Putování dávnou minulostí a proto jsme během týdne navštívili například Dinopark v Libni, Krokodýlí ZOO v Holešovicích, kryt Folimanka anebo Muzeum Karla Zemana.

V srpnu byl táborovým tématem Příběh hraček, i tentokrát jsme se snažili držet tématu a kromě návštěvy Mirakula v Milovicích, muzea hraček a expozice rodinných loutkových divadel v galerii Scarabeus na Letné si děti také sami vytvořily potisky na přinesená trička.

Součástí obou táborů bylo také přespání ve stanech na zahradě Dětského domova v Dolních Počernicích. Počasí bylo chvílemi vrtkavé, ale všichni jsme si obě přespávačky moc pěkně užili, pro některé děti to bylo vůbec poprvé, co spali venku a bez rodičů a zvládli to opravdu na jedničku.

Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří se na realizaci táborů podíleli!

Tým červencového tábora: Bára, Anička, Diana a Filip

Tým srpnového tábora: Bára, Anička, Markéta a Aleš

Za sponzorský vstup děkujeme Muzeu Karla Zemana a za srpnové žonglovací a hudební workshopy Tribo Fuego, Lucii Bierhausové z hullahoop.cz a Jiřímu Adamovi z Adam Drums. Dětskému domovu v Dolních Počernicích za poskytnutí zázemí a zahrady. Díky!

Podmínky přijetí   

Do Klubu JAHODA mohou v rámci projektu docházet děti těch rodičů, kterým umístění dítěte do podpořeného zařízení pomůže s jejich uplatněním na trhu práce.

 • jsou v řádném pracovním poměru,
 • jsou v evidenci úřadu práce
 • účastní se rekvalifikačního či vzdělávacího kurzu
 • jsou OSVČ

Všechny nabízené služby jsou zdarma. Zápisy probíhají celoročně! Kontakt na vedoucího klubu: Barbora Smoláková, tel: 735 751 015.

Po obdržení přihlášky bude v rozmezí tří dnů pracovníky klubu rozhodnuto o schválení přihlášky (kritéria cílové skupiny, věku potomka a docházka do 1. až 5. ročníku). Po schválení přihlášky budou rodiče vyzváni k doložení potvrzení, zda spadají do cílové skupiny projektu. Potvrzení týkající se spadání do cílové skupiny je dále dokládáno každý půl rok pro účely monitorovací zprávy. Dále se s rodiči uzavře Smlouva o využívání Klubu JAHODA a vyplní se Monitorovací list podpořené osoby.

V případě kapacitního naplnění může být přihláška schválena (podle výše stanovených kriterií), noví žadatelé však budou zařazeni na Seznam čekajících žadatelů Klubu JAHODA. Při uvolnění místa budou informováni o možnosti klub využívat. Po zjištění, že i nadále spadají do cílové skupiny, bude dítě do klubu přijato.

V případě kapacitního naplnění budou upřednostněni žadatelé, kteří nezískali žádnou jinou družinu.

Na zařazení do projektových aktivit nevzniká právní nárok.

 

Kontakt  

 • JAHODA, o.p.s., Pod Nuselskými schody 3, Praha 2
  www.jahoda.cz
  druzina@jahoda.cz
 • Barbora Smoláková – vedoucí Klubu JAHODA
  mobil: 735 751 015
 • Sabina Landrgottová
  mobil: 735 751 016
 • Anna Horáková 
 • Diana Smětáková
nahoru

Další projekty

Podpořte nás

číslo sbírkového účtu organizace:
246139504/0300

Připojte se
k nám

Podpořte nás

číslo sbírkového účtu organizace:
246139504/0300

Připojte se
k námCentrum Černý Most - hlavní partner Jahoda
Copyright © 2009-2016 Jahoda